Сценарій свята
«У світі казки
чарівної»
(для молодших
школярів)
Мета: навчальна – поглибити знання учнів про казку як вид усної народної
творчості,активізувати читацьку пам’ять;
розвиваюча – удосконалювати навички
виразного читання, збагачувати
словниковий запас, розвивати творчі здібності, коригувати логічне
мислення, увагу, емоції, використовуючи
ситуації подиву, радості, зацікавлення, формувати оцінні судження;
виховна
– виховувати чуйність доброзичливість сміливість, справедливість, дружелюбність, інтерес до народної творчості
та любов до українських казок
Обладнання. Ілюстрації до
казок, клубок ниток, казкове лото, маски персонажів, казкові предмети, виставка
книг, запис мелодій до казок
Хід заходу
Ведучий 1:
Існує книг багато на землі.
Вони цікаві,
мудрі, гарні.
Та кожен з нас,
дорослий чи малий,
Всяк казочку
читати полюбляє.
Ведучий 2:
Казка – це світ
чарівний та незвичний,
Казка – це
диво, сповнене краси.
Поринуть в
казку, це ж бо так цікаво,
Це справді
свято, радість для душі.
Ведучий 1:
У казці звірі
мову мають,
Дерева
розмовляють, мов живі.
Добро і правда
завжди зло долають,
Тому і люблять
казку діти всі.
Ведучий 2:
Мудра казко,
казко-чарівнице,
Ти даруєш
ласку, вчиш ростить пшеницю.
Поведи нас за
собою
В світ
прекрасний і чудовий.
Ведучий 1:
Казочко,
казочко, ти приходь до нас,
Завітай
любесенько в наш затишний зал.
В країну Казок
підемо я і ти,
У казці всім
цікаво побувати.
Ведучий 2:
Там вірних
друзів можемо знайти,
І з ними хочемо
потанцювати.
Сьогодні ми
казку сюди запросили,
Щоб бачити
казочку, слухать гуртом,
А казка в завії
десь там заблудила,
Давайте її
погукаєм разом!
- Казко, казко,
приходь до нас!
Під мелодію
заходить Казка
Казка:
Вітаю вас, дорослі і малі,
Від всіх казок
низенький вам уклін.
Я – казка
мудра. Хочу вам сказати,
Що кожен з вас
мене повинен знати,
Бо кажуть,
казка вчить на світі жити
Та правду й
волю завжди боронити.
Дякую, що ви
запросити мене на свято. А зараз я запрошую вас до подорожі. Яку дорогу обрати,
куди вирушати? Ми помандруємо у мій чарівний світ, а дорогу нам вкаже чарівний
клубочок. (Котить клубочок)
Подивіться, куди привів нас чарівний клубочок? Що це? (Малюнок замку)
- Ви хочете сюди зайти?
-
У казковому замку є скарб. Ви хочете
його знайти? (Так)
виставка книг
-
А нам допоможуть знайти скарб знання
народних казок
1.
Орієнтування в дитячих книжках
-
Назвіть книги, які бачите на виставці.
-
Що об’єднує ці книги?
-
Хто автор цих казок?
-
Які казочки вам відомі?
-
Ви багато знаєте. Тож вирушаймо!
1 зала - Загадкова
-
Послухайте вірші і впізнайте казку. (учні відгадують казки, і вивішуються ілюстрації)
На городі що
за черга?
Дід і Баба тут
стоять,
Тягнуть щось
поперед себе
І не витягнуть
ніяк.
Казку швидко ви
впізнайте,
Всіх героїв
відгадайте.
2 учень:
Хто кругленький
і смачненький
Із віконця скік
та скік
Втік від Баби і
від Діда
До Лисички на
язик?
Це не Зайчик і
не Котик
Не Бичок, не
сірий Вовк
Це веселий,
хвалькуватий,
Невгамовний …
В’ється річка
невеличка,
Хлопчик у човні
сидить,
З берега матуся
кличе,
Щоб обідом
пригостить,
І вгадати цього
героя –
Справа зовсім
нескладна,
Казка ця усім
відома,
Про … вона.
Сидить півник
на печі
Їсть смачненькі
калачі
Тут лисичка
прибігає,
Мерщій півника
хапає
Біжить котик
рятувати,
В лисиці
півника забрати.
2
зала – Бюро знахідок
-
Герої казок загубили речі. Ми
допоможемо їм? Розглянемо ці предмети і повернемо їх власникам. ( На столі
предмети: яйце, глечик, солом’яний бриль, рукавичка,
колосок)
Діти відгадують
з яких казок ці предмети і хто їх власники
3 зала – Пісенна
-
Хто з героїв співав пісеньки?(Звучать записи мелодій до казок)
o
«Я від баби втік, я від діда втік»
o
«Я гусяток пасла, полювать ходила»
o
«Ой у лиски, лиски новий двір, тай
чотири дочки на вибір»
o
«Приплинь, приплинь до бережка, дам я
тобі їсти й пити»
4
зала – Математична
Групова робота
- Потрібно дати відповідь на казкові
питання.
I-а група .
- Скільки
звірів зустрів Колобок у лісі?
- Скільки
тварин тягло ріпку?
- Скільки
мешканців було у рукавичці?
II-а група.
- Скільки
козенят було у матері-кози?
- Скільки яєць
знесла Курочка Ряба?
- Який герой
попросився у рукавичку третім?
5 зала – Ігрова
Гра
«Пантоміма»
-
Покажіть:
1)
Пана Коцького, який смачно пообідав.
2)
Вайлуватого ведмедя.
3)
Зайчика, який усього боїться.
4)
Телесика, який пливе в човні.
5)
Героїв казки, які тягнуть ріпку.
6
зала – Театральна
1. Інсценізація
уривка з казки «Лисичка і Журавель» (учні
в масках Лисички і Журавля)
2. Корекційне завдання для розвитку
сенсорних здібностей
·
Завдання від Лисички «Впізнай крупу»
(розпізнавання на дотик круп: гречаної, рисової, манної, пшоняної)
·
Завдання від Журавлика «Казкове лото»
(складання назв казок)
7 зала- Сміху
-
Які чотири казочки переплутались? (учень
читає текст)
Жили собі Дід та Курочка Ряба. І була у
них Баба. Попросив якось Дід у Баби:”Знеси мені яєчко ”. І Баба спекла
Дідові Колобка. Поклала його на вікно нагрітися, а Курочка бігла, хвостиком махнула, Колобок упав і розбився.
Дід плаче, а Баба його просить:”Зроби мені Солом’яного Бичка, а я його буду пасти”. Дід зробив.
Сіла Баба пасти Курочку Рябу. Раптом
вибігає з лісу Заєць, схопив зубами Бичка, потяг у хащу. Дивиться Баба –
немає Бичка, стала його кликати:”Івасику-Телесику,
приплинь до бережка!” Схопив Дід
Відьму і Посадив у погріб. Стала проситися вона:”Відпусти мене, Діду, я тобі капусти принесу!” Івасик-Телесик заліз на дерево, а Заєць
взявся зубами дерево гризти. По небу гуси-лебеді летіли. Став Івасик проситися
в них, щоб врятували і віднесли до Діда, Баби та Курочки Ряби.
8 зала – Художня
-
З якої казки герой? (ілюстрації до казок)
Казка:
-
Ми пройшли всі зали, а скарбу не
знайшли?!Допоможе нам чарівний клубочок, клубочок-пам’яті. Він вкаже
дорогу. (Діти розмотують клубочок і
пригадують назви казочок, вказують чого вчить казка, чим сподобалась)
-
А ось і скарб(скринька з цукерками), ми з вами його поділимо.
Казка:
От і настав час
повертатися мені до свого королівства, а ввечері, коли будете лягати спати, ми
знову зустрінемось. До зустрічі!